Banner
Sukces a siła psychiczna
This is my site Written by dsmaster.pl on 22 sierpnia, 2015 – 11:35

Zdecydowałem się popełnić ten tekst, gdyż zauważam, że dziś w związku z tym tematem jest sporo nieporozumień. Możemy zaobserwować wśród ludzi przekonanie, że sukces da szczęście, a osiągnięcie szczytu rozwiąże wszystkie problemy, które trapią człowieka. Jest to myślenie mistyczne z kategorii na tamtym świecie jest lepiej. Tutaj człowiek myśli o świecie, do którego chce się dostać, sądząc, że to da mu upragnione szczęście. Dopiero po osiągnięciu sukcesu zauważa, że problemy nadal istnieją, a stan psychiczny nie zmienił się tak jak tego oczekiwał. Dlaczego sukces nie daje takiej radości jakiej człowiek oczekuje?
Niestety sukces osiągnięty w świecie zewnętrznym nie jest w stanie zbudować siły psychicznej co najwyżej może pompować człowiekowi ego. Napompowane ego odrywa człowieka od jego wewnętrznej rzeczywistości, a przez zerwanie kontaktu człowiek buduje sobie iluzję, która zupełnie nie przystaje do tego jaka jest prawda.
Jakie jest więc rozwiązanie optymalne dla człowieka?
Optymalnym rozwiązaniem jest bycie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Co przez to rozumiem? Osiąganie celów biznesowych, osobistych na zewnątrz musi być wspierane poprzez pracę wewnętrzną nad budowaniem siły psychicznej. Co to daje człowiekowi? Praca wewnętrzna wspiera pracę na zewnątrz. Problemy wewnętrzne nie bojkotują celów zewnętrznych i wysiłku wkładanego w ich zdobycie. Cele ściśle wiążą się z pragnieniami, co po zdobyciu ich daje człowiekowi poczucie osobistego spełnienia.
Praca nad siłą psychiczną sprawia, że człowiek funkcjonuje optymalnie w świecie zewnętrznym bez względu na warunki w jakich działa. Nawet jeżeli nie uda mu się zdobyć zakładanego celu nie załamuje się, analizuje sytuację poprawia błędy i wzbogacony o doświadczenia porażki wyznacza nowy cel. Człowiek silny psychicznie nie musi wcale osiągać spektakularnych sukcesów. Tak jak człowiek osiągający spektakularne sukcesy wcale nie musi być silny psychicznie. Człowiek posiadający siłę psychiczną jako, że jest w stałym kontakcie ze swoim światem wewnętrznym doskonale wie, czego pragnie, także osiąga sukcesy na miarę swoich potrzeb. Człowiek nie mający takiego kontaktu osiąga cele, które inni uważają za ważne. Nie możemy więc oceniać siły psychicznej z perspektywy sukcesów zewnętrznych, gdyż dla każdego człowieka sukces oznacza co innego. Siła psychiczna może być oceniana w kontekście samopoczucia człowieka w w związku z osiąganiem lub nieosiąganiem ważnych dla siebie celów.
Siła psychiczna oznacza bycie i przejawianie swojego Ja poprzez sukcesy zgodne z potencjałem osobistym. Sposób życia oparty na sile psychicznej daje osobiste spełnienie i doskonałe radzenie sobie z porażkami na drodze osiągania celów życiowych. Jest to doskonały sposób funkcjonowania, którego uczymy poprzez szkolenia, treningi, warsztaty, coachingi i konsultacje psychologiczne w firmie DSMaster.

Posted in  

Comments are closed.