Banner
Szkoły manipulowania
This is my site Written by dsmaster.pl on 7 października, 2014 – 08:40

Jak grzyby po deszczu powstają dziś szkoły manipulacji, które obiecują zmianę osobowości w kilka dni lub dzięki ich kursowi. Jeżeli czytasz moje materiały to zapewne już wiesz, że praca nad osobowością to proces dość długotrwały. Oczywiście zawsze warto wejść na drogę rozwoju, jednak jest tak, że rozwiązując jeden problem nagle zaczynasz widzieć, że masz ich jeszcze dużo więcej. Czym większa samoświadomość ty więcej swoich problemów czy ograniczeń dostrzegasz. To jest jednak dobre, gdyż widzisz realną drogę wyjścia z trudnych sytuacji. Jak tak sobie obserwują to co się dzieje na rynku, to stwierdzam, że ludzie jednak nie chcą skonfrontować się z prawdą i rzeczywistością. Wolą obietnicę natychmiastowej zmiany i zgłaszają się do ludzi, którzy im to obiecują. Jest popyt więc jest i podaż. Ludzie są w stanie zapłacić naprawdę duże pieniądze od magicznego wybawienia ich z kłopotów. Co się dzieje dalej, zgłaszają się do tych szkół i programują swój umysł nową pozytywną wiedzą „że wszystko już jest w nich, że już mają taką osobowość o jakiej marzą i że wystarczy tylko sięgnąć po swoje marzenia”. Parę dni jeden kurs i wszystkie problemy z którymi człowiek się borykał tyle lat znikają. Te „niesamowite” produkty i usługi mają taką moc? No niestety muszę tutaj rozczarować wszystkich naiwnych, którzy dają się wykorzystywać emocjonalnie i finansowo. Dajesz się wykorzystywać bo jesteś słaby. To tak jak z hipnoza silna osobowość osadzona w ciele i rzeczywistości nie poddaje się hipnozie. Osoba rozczepiona od ciała wchodzi od razu w hipnozę. To co wydaje się magiczne jest w rzeczywistości mniej piękne i przyjemne. Co się więc tak naprawdę zadziewa? Czy jesteś gotowy/a na prawdę? Jeżeli chcesz nadal podtrzymywać swoją iluzję może lepiej przestań czytać ten tekst. Próbuję sprowokować cię do myślenia, udało się? Co się więc dzieje? Zgłaszasz się do obiecujących nagłą i szybką poprawę bo masz nadzieję, że ktoś wyzwoli cię od twej emocjonalnej niedoli. Ty nie jesteś świadomy tego, co się dzieje i oni nie są świadomi tego co się dzieje, gracie w tą samą grę. Dodajecie sobie otuchy ponieważ i oni i ty chcecie wygrać i że te metody doprowadzą was do wygranej. Niestety te metody, tylko przykrywają problemy, pozwalają na chwilę nie myśleć o nich. Płacisz duże pieniądze, by ktoś przekonał cię, że to co czujesz jest nieprawdziwe, że twoje problemy nie istnieją, że tak naprawdę jesteś superman/superwomen. Bardzo chcesz wierzyć w ta iluzję wszechmocy. To wszystko zgadza się z tym co obserwujesz na zewnątrz, nasza kultura promuje dwie główne iluzje:
– PIERWSZA ZWIĄZANA JEST Z PIENIĘDZMI
– DRUGA ZWIĄZANA JEST Z SEKSEM
Wydaje ci się, że gdy zdobędziesz pieniądze będziesz w stanie rozwiązać wszelkie problemy i zapewnić sobie radość i szczęście. To przekonanie sprawia, że żyjesz w kulcie pieniądza. Wydaje ci się, że poprzez seks będziesz mieć nieograniczone możliwości, że atrakcyjność seksualna otworzy przed tobą bramy niebios. Takie myślenie sprawia, że żyjesz w kulcie seksu. Niepostrzeżenie pieniądze i seks stają się bóstwami, które kierują twoim życiem. Za tym wszystkim kryje się chęć władzy i nieograniczonych możliwości. Marzysz o tym, by nikt nie mógł się oprzeć się twojemu seksapilowi. Zupełnie zapominasz o tym, że każdy człowiek jest wolną jednostką i nie każdy chce być zniewalany przez seksapil. Przypisujesz za dużą wagę seksapilowi nie wiedząc że energia seksualna przejawia całokształt osobowości. Seks powinien łączyć się z osobowością i wyrażać uczucia. Gdy seks nie łączy się z uczuciami osoba wykorzystuje seks to tworzenia więzi z innym człowiekiem i utrzymywania kontroli. Takie traktowanie seksu powoduje wypaczenie połączenia seksualnego. Połączenie seksualne nie jest wyrazem uczuć, a staje się czynnością służącą do podbudowania własnego ego. Mężczyzna, który stara się być uwodzicielem jak „Casanova”, który jest w stanie uwieść każdą kobietę działa, by zrealizować w rzeczywistości obraz umysłu „idealnego kochanka”. Kobieta zafiksowawszy się na swoim seksapilu chce być lepsza od innych kobiet. Dążenie do tym iluzji wskazuje na seksualną niedojrzałość. Ale skąd w ogóle bierze się ta iluzja? I co przesądza, że jest tak popularna w społeczeństwie? Nie zaskoczę cię chyba, gdy powiem, że źródłem jak zwykle jest dzieciństwo. Wskazuje na problemy, które postały w fazie edypalnej. Świadczy to o wyolbrzymieniu kazirodczych uczuć między rodzicem a dzieckiem. Prawda jest tak nieprzyjemna, że wielu ludzi poświęca bardzo dużo czasu i pieniędzy, by podtrzymać iluzję, która chroni ich przed konfrontacja z prawda o nich i ich sytuacji rodzinnej.
Dziewczynka tworzy sobie taką iluzję, jeżeli jest świadoma zainteresowania seksualnego ojca jej osobą. W tej sytuacji dziewczynka znajduje się w sytuacji bez wyjścia, ponieważ pragnie uczuć ze strony ojca przyjmuje rolę obiektu seksualnego. W dorosłym życiu odtwarza ten scenariusz i posługuje się wyuczoną rolą obiektu seksualnego, by zdobywać uczucia i wsparcie mężczyzn. Taka kobieta swoją atrakcyjność jako kobiety opiera na seksapilu i wierzy, że żaden mężczyzna nie potrafi się jej oprzeć. Bardzo ciekawą sprawą jest to, że może być odcięta od ciała, jednocześnie będzie przeświadczona o niezwykłej mocy z jaką przyciąga mężczyzn. To przekonanie wyrasta z relacji rodzinnej, w której ojciec – model mężczyzny reagował na nią seksualnie. Zgodnie z rolą jaką pełni taka kobieta będzie wkładała cały swój wysiłek w budowanie swojej atrakcyjności i seksapilu, tak jakby te cechy ją określały jako osobę. Niestety to co pokazuje światu to pozorna seksualność, która znajduje się w zupełnej opozycji do uczuć, które znajdują się pod powierzchnią seksowności. Tu sprawdza się powiedzenie swój do swego ciągnie, taka kobieta mężczyzn równie niedojrzałych seksualnie co ona. Takie kobiety zachowują się bardzo uwodzicielsko i mogą się skarżyć, że przyciągają mężczyzn jak magnes. Flirt przeważa w zachowaniu takiej kobiety, w mowie werbalnej, niewerbalnej,w ubiorze po prostu we wszystkim. Taka kobieta jest rozwiązła, gdyż to pozwala jej utrzymać iluzję atrakcyjnej seksualnie kobiety. Niestety taki sposób życia nie może przynieść spełnienia. Orgiastyczne doświadczenia są dla niej niedostępne. Taka kobieta jest seksualnie sfrustrowana i nie może znaleźć miłości.
W zdrowych rodzinach ojciec kieruje się szacunek dla młodości i niewinności córki, dominuje uczucie miłości i spokój przy rozwoju seksualnym. Aby mogło do takiej sytuacji dojść mężczyzna musi znaleźć szczęście w relacji seksualnej z żoną. Gdy tak jest relacja z córką jest wolna od nieświadomego pożądania. W rodzinach, w których brakuje seksualnego spełnienia partnerów, dziewczynka staje się obiektem projekcji niespełnionego pożądania ze strony ojca i poczucia winy ze strony matki. Agresja ze strony matki musi skierować ją w stronę ojca, a groźba kazirodztwa sprawia, że musi się odszczepić od swego ciała. Jeżeli ta wiedza zainteresowała obszernie opisał ten temat Alexander Lowen w książce „Zdrada ciała”. Tutaj chciałem ci tylko wskazać dlaczego możesz inwestować swój czas i pieniądze, przez to wzmacniać swoje problemy myśląc, że polepszasz swoja sytuacje osobistą. Zastanów się więc jak i gdzie inwestujesz swój czas i pieniądze. Jeżeli chcesz rozwijać swoją osobowość musisz zrozumieć, że to będzie wymagało pracy. Ta praca odmieni twoje życie, jednak nie stanie się to dzięki kursowi, książce. To praca, która będzie trwała pewien okres, ale dzięki temu będziesz żyć naprawdę. Odrzucisz iluzje, która na koniec i tak zrujnowałaby twoje życie.

Posted in  

Comments are closed.