Banner
Nie chcesz, aby do takiej sytuacji doszło?!
This is my site Written by dsmaster.pl on 20 grudnia, 2013 – 16:45

Sytuacja, którą ci opiszę jest przestrogą dla tych osób, które zbyt frywolnie podchodzą do tematu relacji i związków. Jak to mawiają „Nic tak nie uczy jak samo życie” ja jednak jest zwolennikiem nauki poprzez zrozumienie życia i innych osób. Wolę rozumieć niż doświadczać patologicznych sytuacji? Ty również tak masz?
Wczoraj byłem w Łodzi załatwiać pewne sprawy i czekając na kolegę zatrzymałem się w McDonald’s na kawę. Tam spotkała mnie ciekawa sytuacja. Gdy stawałem w kolejce do lokalu weszła pewna para. Ona na oko trzydziestoletnia, seksowna kobieta, on czterdziesto paroletni niezbyt przystojny biznesman. Od pierwszego spojrzenia na nią czułem od niej energię seksualną, która była w niej skumulowana i pragnęła się wydobyć. Od początku kierowała tą energię w moja stronę. Z tej sytuacji można było wnioskować, że biznesman nie daje jej spełnienia ani uczuciowego, ani seksualnego. Mężczyzna był dość specyficznie ubrany, w ten najnowszy trend, kobiece buty, spodnie rurki, dopasowana kurtka. Ta stylizacja nie szła w parze z wiekiem i posturą przysadzistego mężczyzny. Wyglądał trochę komicznie.
Kobieta ewidentnie dusiła się w tej relacji, gdyż zupełnie nie przejmowała się obecnością swojego mężczyzny i siedząc z nim odwracała się i patrzyła mi prosto w oczy. Ewidentnie szukała romansu, w którym mogłaby zyskać spełnienie. Dalej nic się nie wydarzyło, gdyż pojawił się mój kolega i zająłem się rozmowa z nim. Zwrócił jednak uwagę, na to co się działo, gdyż kobieta wychodząc uśmiechnęła się do mnie porozumiewawczo. Cóż przykra sprawa, że musi się męczyć z kimś kogo nie kocha. Dlaczego uważam, że to był jej facet? Widząc co się dzieje był tak sfrustrowany, że niemal eksplodował, co chwila wykonywał jakieś telefonu biznesowe, by pokazywać swój status. Ponownie zdobywał ją tak jak za pewne za pierwszym razem.
Z kolegą, który dobrze rozumie relacje szybko zanalizowaliśmy sytuację. I tu opisuję tą analizę w ramach psychoedukacji, dodając jeszcze swoją głębszą analizę. Razem z kolegą od razu stwierdziliśmy, że kobieta jest z tym facetem w ramach układu biznesowego, Ty mnie zabezpieczasz ja jestem na pokaz. Analizując głębiej prawdopodobnie koluzja histeryczna, potwierdzała by to różnica wieku. „Kastracja” charakterystyczna dla tej koluzji objawiała się w adoracji mojej osoby na oczach tego mężczyzny. Brak reakcji mężczyzny potwierdza im została zniszczona w tej relacji jego męskość i pełni rola opiekuna, który troszczy się i pragnie ratować kobietę histeryczną.
Nie będę tutaj dłużej analizował, by nie zanudzać cię czytelniku chcę ci tylko pokazać, że wiedza jest przydatna w praktyce i może uchronić cię od wielu przykrych sytuacji. Jeżeli jesteś mężczyzną zapewne nie chciałbyś być na miejscu tego faceta? Jeżeli jesteś kobietą zapewne nie chciałabyś być na miejscu tej kobiety? Właśnie dlatego uważam, że lepiej wiedzieć i w ogóle nie wchodzić w takie toksyczne relacje, a jeżeli się już w nich jest umieć je skorygować. Więcej informacji http://www.dsmaster.pl/sklep/index.php?id_product=8&controller=product

Posted in  

Comments are closed.