Banner
Jak znaleźć idealnego pracownika?
This is my site Written by dsmaster.pl on 17 sierpnia, 2011 – 14:14

Jakich pracowników potrzebuje Twoja firma?

 

businesswoman with diagram Royalty Free Stock Photo

 

Jeżeli masz firmę, lub jesteś menadżerem lub dyrektorem pragniesz by firma, którą prowadzisz rozwijała się i zarabiała więcej. Efekt zależy od ludzi, których zatrudniasz. Ty jesteś jądrem zespołu, wpływasz na pracowników i pracownicy wpływają na Ciebie. Ludzie też będą wpływać na Ciebie. Istotne jest to żeby wpływali na siebie pozytywnie. Ludzie przychodzą do pracy żeby pracować, w czasie pracy nie bawicie się tylko pracujecie. Ty musisz dać dobry przykład. Najlepiej zatrudniać ludzi, którzy pracują z pasją, dla rozwoju. To są tak zwani pracownicy Alpha. Jest to osoba, która ma cechy lidera i nie musisz jej pilnować, gdyż ona sama wykonuje zlecone zadania. Najgorszy pracownik to osoba Gamma, ta osoba ma duże problemy, może mieć zaburzenia osobowości. Pracownik Beta, pracuje, jednak praca dla niego nie jest pasją, ten pracownik nie niszczy biznesu, ale nie wznosi go na najwyższy poziom. Pracownik Alpha jest prawdziwym skarbem dla Twojego biznesu, bo on odczuwa misję pracy i rozwoju w Twojej firmie i razem z nim osiągasz szczyt możliwości.

Czy miałeś/aś w swojej firmie pracownika, który miał jakiś projekt do wykonania i się migał i w końcu zawalił zadanie? A może miałeś/aś sytuacje, w której pracownik spóźniał się do pracy lub w ogóle nie przychodził do pracy bo popił. Wiem, że strasznie frustrujące jest współpracować z takimi ludźmi, gdyż one nie dotrzymują terminów są niesłowne i nie odpowiedzialne.

Dlaczego tak jest?

Wszystko idzie ze struktur osobowości. Osoba ze strukturą zależną będzie piła alkohol, z powodu lęku będzie uciekała od trudnych zadań.

Osoba ze strukturą sadomasochistyczną będzie Cię sabotowała i w ostatnim momencie zawali projekt lub pracę do wykonania.

 Osoba ze strukturą schizoidalną żyje w swoim wewnętrznym świecie i nie będziesz mógł znaleźć z nią wspólnego języka.

Histeryk znów będzie panikował i wykończy Cię nerwowo.

 Gdy to wszystko wiesz możesz unikać współpracy z takimi ludźmi, a dobrać sobie do zespołu prawdziwych liderów Alpha.  Z nimi nie będzie żadnego problemu, nie będziesz ich musiał/a niańczyć jak dziecko. Z nimi stworzysz mistrzowską drużynę i osiągniesz sukces. Ze strukturami, o których pisałem Ci wcześniej Twój biznes stoi nad krawędzią.   

Posted in  

Comments are closed.