Banner
Pseudoeksperci partaczą rzemiosło
This is my site Written by dsmaster.pl on 20 kwietnia, 2011 – 11:43

Doświadczyłeś/aś tego jak pseudospecjaliści partaczą rzemiosło?

Masz doświadczenia z pseudoekspertami? W dobie szkoleń unijnych raczej o to nie trudno. Może byłeś/byłaś na takim szkoleniu. Przychodzi taki pseudoekspert na szkolenie i nie wie czym jest szkolenie. Po pierwsze nie ma wiedzy merytorycznej i umiejętności. Po drugie nie ma chęci przeprowadzenia szkolenia. Ostatnio doświadczyłem wręcz kuriozalnej sytuacji. Jestem na takim szkoleniu unijnym o wątpliwej jakości. No i przychodzi trener, który od samego początku wykazuje mała chęć prowadzenia szkolenia. Pół grupy już się wykruszyła po tym co pokazał pierwszy trener. Rozumiem ich. Ja badam teren i konkurencję, także jestem chociaż wiem, że nic z tego nie wyniosę. Gdy trenerka dowiaduje się, że jestem coachem i trenerem umiejętności psychospołecznych trenowanym przez superwizora PTPu spina się mocno. Na wstępie o tym mówię, żeby wiedziała, że jak będzie ściema to ja to wszystko będę widział. Okazuje się, że trenerka nie jest przygotowana do szkolenia, albo boi się przy mnie wyciągnąć tych materiałów, które ma. Tak czy siak wychodzi, że nie ma wiedzy. Operuje na wiedzy, którą można dostać w Internecie bez żadnego problemu. Mówi, że nie ma sensu robić żadnych ćwiczeń, bo na sali jest za mało osób ( są 4 osoby ). Ja mogę zrobić dla jednej, jaki to problem mogę ćwiczenie zrobić z osobą trenowaną, ale jak się nie ma wiedzy to każda wymówka jest dobra. Jest to szkolenie stacjonarne, dzięki któremu, ludzie mają podnieść jakość swojego życia. Pseudotrenerka z bólami prowadzi to i jeszcze jedno spotkanie. Jednak prawdziwy hit wydarzył się na trzecim. Usiadłem przygotowałem się do zajęć, nagle słyszę od trenerki, że jest mało osób i że nie ma sensu robić zajęć. Trenerka wręcz namawiała, żeby nie robić zajęć. Po prostu nie mogę uwierzyć w to, co słyszę. Na sali są dwie kobiety, które bardzo potrzebują pomocy. Dostrzegam w nich duży lęk i brak umiejętności interpersonalnych. Przyszły zapewne po to, by zmienić swoje życie. Ale co to obchodzi takiego pseudotrenera, który chce tylko wziąć pieniądze z Unii i ma ludzi przez niego „trenowanych” tam, gdzie słońce nie dochodzi. Brak empatii i inteligencji emocjonalnej trenera tak naprawdę powinno go dyskwalifikować z wykonywaniu tego zawodu. Nie tylko kaleczy rzemiosło, ale zawodzi ludzi, a czasami robi wręcz krzywdę. Bo ludzie z tak wątpliwej jakości wiedzą próbują później podpierać się w życiu. A to nie są żadne protezy to są wymyślone i wyobrażone mentalne podpory. Rzeczywistość rozbije je w pył, o czym ludzie przekonują się w bolesny sposób.

Co więc można zrobić?

         Sprawdzaj tych farbowanych lisów i nie wpuszczaj ich do kurnika, chciałem powiedzieć do swoich firm czy domów. Jak możesz ich sprawdzić? Pytaj ich „Gdzie się szkoliłeś?” sprawdź to, pamiętaj mogą cię okłamać. Wielu trenerów kłamie mówiąc na przykład, że są psychologami, a nie są. Skończyli jakiś tam kurs NLP i robią terapię. I ta terapia kończy się tragicznie, bo klient wierzy w to, co mówi mu pseudoterapeuta, a problem jak nie rozwiązany tak nie rozwiązany zostaje. Doprowadza w końcu do zniszczenia klienta, bo terapeuta zamiast zająć się problemem klienta wmawia mu, że ma wierzyć w iluzje. No ale jak taki pseudoterapeuta może pomóc klientowi jak on nic nie potrafi, skończył jakiś tam kurs NLP i chce leczyć ludzi. Uważaj na siebie, bo może to dla ciebie skończyć się tragicznie. Sprawdź kich wiedzę, gdzie się uczyli u kogo i co potrafią. Zobacz, ja piszę ten blog na przykład, dzielę się z tobą moją wiedzą. Możesz sprawdzić co potrafię, co wiem. Nie boję się tego. Jestem świadomy tego, co umiem i potrafię, a czego jeszcze trzeba się douczyć. Życie to ciągły rozwój i nauka. Zanim skorzystasz sprawdź mnie.
Ci, którzy kłamią co do swojego wykształcenia i umiejętności to przeważnie ludzie, którzy mają zaburzenia osobowości Borderline. Chcesz być trenowany/a czy uczony/a przez psychopoatę? Te osoby mogą być naprawdę niebezpieczne i przestrzegam cię przed nimi. Czytaj tego bloga i uzyskuj coraz więcej samoświadomości, byś mógł/mogła odnaleźć się w tym świecie pełnym oszustów, psychopatów, tandetnych aktorów, plastikowych Bogów. Ucz się u prawdziwego Mistrza wtedy zrozumiesz, co to znaczy tworzyć dla siebie piękne życie.

Masz jakieś pytania pisz na maila daniel.szymanski@dsmaster.pl. Możesz też zostawić komentarz i podzielić się co myślisz o tym artykule

Spotykania Mistrzów na swej drodze i stania się Mistrzem Ci życzę

Daniel Szymański

Posted in  

Comments are closed.