Banner
Co mogą oznaczać dziesiątki pozowanych zdjęć na portalach społecznościowych?
This is my site Written by dsmaster.pl on 29 marca, 2011 – 07:55

Niedawno wypowiedziałem się, że jak jakaś osoba na portalach społecznościowych daje 50 i więcej pozowanych zdjęć to moim zdaniem jest to osoba narcystyczna lub histeryczna. Myślę, tu oczywiście o strukturach osobowości. Wypowiedziałem się zdaje się o kobietach, jednak to dotyczy również meżczyzn. Koleżanka zapytała mnie:

Dlaczego sądzisz że dziewczyna która ma ok setki zdjęć pozowanwych to narcyz będz histeryczka?

To jest hipoteza i oczywiście trzebaby ja sprawdzić w praktyce, jednak tą hipotezę wysuwam na solidnych podstawach po pierwsze doświadczeniu życiowych po drugie wiedzy psychoterapeutycznej. Nie denerwuj się już tłumaczę. Prawda o narcyzach. Narcyz traktuje ludzi jak obrzydliwe robaki, które w każdej chwili może rozdeptać jeśli staną mu na drodze jego celów. Dzieje się tak, dlatego, że dziecko nie wykształciło uczuć wyższych podczas kształtowania się psychiki. Także narcyz traktuje ludzi jak robaki lub jak piękne lustra, w których może zobaczyć swoje wspaniałe odbicie. A musisz wiedzieć muszą to być godne lustra i znaczące. Robak nie stanie się takim lustrem. Narcyz nie ma empatii i uczuć wyższych, on nie rozumie czym jest relacja uczuciowa, emocjonalna. A duchowa jest już dla niego totalnym kosmosem. On chce błyszczeć, być podziwiany, pławić sie w pochwałach. I teraz zastanówmy się. Jak osoba daje tyle pozowanych zdjęć na tych portalach to czego chce? Chce mieć  z tobą emocjonalną relację? Chce twojego uczucia? Chce w ten sposób podarować ci miłość? A może duchowego związku? Pospotykaj się z taka osobą, a zobaczysz, jak „zaszczyci” cię tym, że się z toba spotkać. Zapewne nie będzie w ogóle się chciała z tobą spotkać. Ona nie chce relacji, pragnie tylko podziwu. Takiego jakby była na rozkładówce playboya, a faceci się jarali nią jak bóstwem.  Proszę cię odpowiedz szczerze na te pytania. Nie. Chce podziwu, pragnie by w komentarzach rozpływali się nad urodą takiej osoby, wynosili ja jak królową na tron. Narcyz tego potrzebuje. Zrób ekperyment i spróbuj coś stworzyć z tą osobą. Duchowy głęboki związek. Mówiłem ci że jestem emiprykiem? Jestem. I parę razy próbowałem stworzyć związek z narcyzem. Totalna klapa. Wiesz ja nie nie chce być niczyim sługą, dlatego nie rozpływam się pod wpływem wygladu kobiety tylko probuje tworzyć piękne i głebokie relacje. Z narcyzem to nie możliwe, bo on wymaga tylko mnóstwa komplementów i podziwu i dobrego technicznego seksu. Dlaczego technicznego? On nie ma empatii, dlatego z nim raczej ciężko znaleźć magię w czymkolwiek czy to jest seks, rozmowa, przyjaźń, on nie wie co to przyjaźń i czucie ludzi.

 SAMO ZAMIESZCZENIE ZDJĘĆ JESZCZE O NICZYM NIE ŚWIADCZY. CHOĆ MOŻE ZALEŻY TO JESZCZE OD TEGO JAKIE TO ZDJĘCIA.

Przykro mi, ale prawdopodobnie się mylisz koleżanko.

Osoba histeryczna jest nastawiona na relacje i związki, bez nich praktycznie nie może istnieć, samotność dla niej to jak śmierć. Problemy psychiczne z autonomią, gdzie rodzice zawłaszczyli autonomię dziecka, sprawiają, że jak taka osoba nie ma partnera bardzo cierpi. Taka osoba nie potrafi być sama. Dlatego nieustannie wabi partnerów. Takie osoby dlatego dają wiele wabiących zdjęć, by przyciągnąć partnera. Zarówno narcyz jak i histeryk są bardzo zazdrośni, potrafią nawet przyjaciołom popsuć piekną relację z zazdrości. Oczywiście będą tłumaczyć tej osobie, że to dla jej dobra, tylko co osoba o tak skrzywionej psychice może więdzieć o prawdziwej ludzkiej partnerskiej relacji? W najcieżej formie zaburzenia osobowości kompensują się do homoseksualizmu. Czy to ci wyjaśnia fenomen metroseksualistów? Zauważ to, ci faceci nie mają zupełnie kontaktu ze swoją męską naturą. Chcą być podziwiani za piękno jak kobiety, zrobią wszystko by ich komplementowano, by zachwycano się nimi. Bardzo dbają o wygląd, często też dają fotki pozowane na portale. Żyją komentarzami i opiniami o nich. Nie są sobą, nie mają kontaktu z tym kim są w istocie. Stąd tylko krok dla nich do homoseksualizmu. Ich tożsamość została odrzucona przez rodziów i idą przez życie nie wiedząc kim są. Czy meżczyzną a może już kobietą! Kobiety idą w totalną skrajność też tracąc kontakt ze swoją naturą, nie mogą sięgnać głębiej i poruszają się tylko po powierzchni stają się palstikowe, tandetne i puste. Ciuszki, fotki, gadżety i przylgnięcie do jakiegoś faceta byle tylko nie czuć samotności. Tak żyją

Dobra, ale żeby nie wyglądało to tak strasznie. Większość osób ma wątki narcystyczne i histeryczne. Typowy narcyz idzie robić karierę w polityce, na wysokim kierowniczym stanowisku, kobiety takie zostają modelkami. Tu ciężko coś zrobic z psychiką, ale jak masz wątki wszystko można naprawić. Umysł jest jak komputer, masz wgrany wadliwy program, trzeba zrobić format i wgrać lepszy. Jeszcze jedna dobra wiadomość miłość duchowa może całkowie przetransformować ci psychikę, zyskasz wgląd i zdasz sobie z tego wszystkiego sprawę sam/a. Napiszę ci o tym jeszcze.

Masz jakieś pytania komentarz i mail daniel.szymanski.@dsmaster.pl sa do twojej dyspozycji. 

Pozbycia sie wątków narcystycznych i histerycznych życzę

Daniel Szymański

Posted in  

Comments are closed.