Banner
Negatywna feminizacja cz. 7
This is my site Written by dsmaster.pl on 13 lipca, 2022 – 11:40

Negatywna feminizacja dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn, jednak ten problem należy rozpatrywać jako kwestię kobiecości i męskości. Obojętnie czy spojrzymy na sferę zawodową, miłosną czy osobistą ludzie mają jakieś poglądy na temat męskości i kobiecości.

W poprzedniej części pisałem o tym, że narcystyczny mężczyzna, który dziś przez popkulturę jest podawany jako wzór i model nie przejawia prawdziwej męskości. Mężczyzna z fałszywym Ja, odcięty od swojego ciała jest mężczyzną, który utracił swoją prawdziwą męskość.

Jak utrata męskości przez mężczyzn wpływa na kobiety?

Ta utrata męskości wpływa negatywnie również na kobiety. W tym cyklu artykułów piszę o zabijaniu pierwiastka żeńskiego i prawdziwego męskiego zarówno w kobiecie jak i mężczyźnie. Wzorem staje się narcystyczny, odcięty od natury człowiek konsumpcyjny. Pierwiastek męski i kobiecy znajduje się zarówno w kobiecie jak mężczyźnie. Negatywna feminizacja niszczy pierwiastek żeński zarówno w kobiecie jak i mężczyźnie czyniąc z nich człowieka narcystycznego, odciętego od serca, bazującego na rozdymanym ego.

Problemem jest właśnie narcyzm dzisiejszego świata, przez co i kobiecość i męskość stały się jałowe. Kobiecość reprezentowana przez popkulturę nie jest prawdziwą kobiecością, i męskość podawana przez popkulturę nie jest prawdziwą męskością. To, co musi się stać, aby nastąpiło uzdrowienie, to powrót zarówno przez kobietę jak i mężczyznę do prawdziwego Ja, i odrzucenie fałszywego Ja. Aby się nie pogubić, musimy więc wiedzieć jakiej męskości i kobiecości bronimy, do jakiej dążymy.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni powinny wspierać zdrowy pierwiastek męski w sobie. Zdrowy, prawdziwy pierwiastek męski opiera się na heroizmie, bohaterstwie. To bohaterstwo, heroizm rodzi się poprzez wewnętrzny rozwój, pokonywanie swoich blokad, problemów i wychodzenie na wyższy poziom dzięki odpowiedniemu etycznemu i moralnemu działaniu.

To dzisiejsza narcystyczna kultura promująca fałszywą męskość oraz fałszywą kobiecość i zagrzewa kobiety do walki z mężczyznami, a mężczyzn do walki z atakującymi ich kobietami. Człowiek pragnący odbudować swoją prawdziwą naturę musi zejść głęboko do wnętrza, by zobaczyć, co zrobiła z nim dzisiejsza kultura. Czasami może to oznaczać podnoszenie niemal z gruzów własnego ducha.

Męskość dzisiaj również jest jałowa, brakuje w niej bohaterstwa, heroizmu, moralnego i etycznego działania. Męskość dzisiejsza to mieć za wszelką cenę, pokazać się, by zyskać poklask, nawet oszukać, zmanipulować, osiągnąć cel za wszelką cenę. I teraz oto jesteśmy w takiej sytuacji, że stworzono ten model popkultury – narcystycznego mężczyznę, bezwzględnie idącego do celu, by go następnie oskarżyć o wszystkie problemy tego świata – problemy kobiet, dzieci, środowiska naturalnego, całej planety ziemi jako emanacji kobiety matki.

Męski świat przedstawiany jest jako świat konkurencji, patriarchatu, hierarchii, dostatku, kapitalizmu, nadmiaru, hedonizmu. Mężczyzna uważany jest za potencjalnego sprawcę przemocy, narcystycznego, czułego na swoim punkcie, broniącego swojego ego, fanatycznego, seksistowskiego, nietolerancyjnego, skorumpowanego i rozwiązłego.

Jeżeli mężczyzna jest tak charakteryzowany to nie dziwi fakt, że tak wiele kobiet dzisiaj nienawidzi mężczyzn. Widzimy, że brakuje ludziom wglądu w prawdziwą naturę męskości. W to, co prawdziwa męskość daje kobietom. Świat jest narcystyczny, więc ludzie patrzą na mężczyzn przez narcystyczne filtry. Ten opis męskiego świata to opis narcystycznego człowieka, narcyz taki jest bez względu na to, czy to jest mężczyzna czy kobieta. Kobieta narcystyczna nie jest łagodniejsza, przyjemniejsza i mniej niebezpieczna od mężczyzny narcyza.

Jaka jest więc prawdziwa męska natura?

Męska natura opiera się na heroizmie i bohaterstwie. Mężczyzna prawdziwie męski działa w świecie zewnętrznym realizując swoję prawdziwą naturę męskości, co zachwyca i pobudza kobietę. Męskość pobudza kobiecość. Przy takiej męskości kobiecość rozkwita. Kobieta przy takiej męskości może odnaleźć spełnienie jako kobieta. Zarówno poprzez stworzenie rodziny, ogniska domowego, jak i spełnienie seksualne.

Posted in  

Comments are closed.